خبرگزاری آريا – پيام تسليت معاون پرستاري وزارت بهداشت به مناسبت درگذشت استاد دکتر علي اصغر خدادوست؛ چشم پزشک شهير ايراني


پيام تسليت معاون پرستاري وزارت بهداشت به مناسبت درگذشت استاد دکتر علي اصغر خدادوست؛ چشم پزشک شهير ايراني

خبرگزاري آريا- معاون پرستاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، در پيامي درگذشت استاد دکتر خدادوست را به خانواده ايشان و جامعه پزشکي تسليت گفت.
به گزارش خبرگزاري آريا، دکتر مريم حضرتي در اين پيام دکتر خدادوست را مرد اخلاق و پزشکي و معرفت برشمرد و گفت: وي مردي بود که سال‌ها به شوق خدمت، شيراز را به اميد دردمندان و بيماران تبديل کرد و با انديشه بلند خود آغازگر راه نويني در تاريخ طبابت شيراز شد.
متن کامل پيام تسليت معاون پرستاري به شرح زير است:

هوالباقي
سالها صبر ببايد پدر پير فلک را که دگر مادر گيتي چو تو فرزند بزايد

هجرت روح بلند پرفسور دکتر علي اصغر خدادوست، مرد اخلاق و پزشکي و معرفت، شايد کمتر باورپذير باشد. مردي که سال‌ها به شوق خدمت، شيراز را به اميد دردمندان و بيماران تبديل کرد و با انديشه بلند خود آغازگر راه نويني در تاريخ طبابت شيراز شد. چه انسان‌هايي که به همت اين مرد عزيز، براي درمان درد خود، به او روي آوردند.
چه چشم‌ها که اولين بار با او دنيا را ديد. حالا او کنار معبود آرام‌گرفته است. چه آرامش عظيمي که دعاي هزاران شيراز ي و ايراني را همراه خود دارد. نام پرفسور خدادوست، معادل فروتني، سادگي و خدمت بزرگ و شايسته در سلامت است.
شايد جسم اين مرد بزرگ آرام‌گرفته اما روح بلندش چون هميشه اين بار بيشتر به فکر دردمندان و مستمندان است. امروز چشم‌هاي زيادي از دوري او اشک مي‌ريزند که نيست تا باز شاهد شيرين کلامي‌ها و نغزگفتارها و بزرگ انديشه‌هاي او باشيم؛ اما دلمان آرام است که فرزندان اين مرز و بوم اسلامي نام بزرگ او را زنده نگه مي‌دارند و هريک در جايگاه بلند خود حافظ اين اسم هستند.
اينجانب ضمن عرض تسليت به خانواده محترم دکتر خدادوست و جامعه سلامت، از خداوند متعال صبر جميل و جزيل براي بازماندگان و رحمت و مغفرت الهي براي ايشان خواستارم.

دکتر مريم حضرتي
معاون پرستاري وزارت بهداشت