خبرگزاری آريا – دارو گران نمي شود


دارو گران نمي شود

خبرگزاري آريا- منوچهر جمالي گفت: بر اساس اقدام سازمان برنامه بودجه، نبايد دارو گران شود تا فشارى به مردم وارد نشود.
به گزارش خبرگزاري آريا، منوچهر جمالى سوسفى عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراى اسلامى درخصوص برخى اخبار مبنى بر گرانى دارو به دليل افزايش ارز اظهار داشت: دولت با توجه به بالا رفتن نرخ ارز تصميم گرفت تا به كالاهاى اساسى و دارو ما به التفاوت نرخ ارز را پرداخت كند تا واردكنندگان يا توليدكنندگانى كه ماده اوليه وارد مى كنند با مشكلى مواجه نشوند.
وى ادامه داد: با پيگيرى هاي صورت گرفته از سازمان برنامه و بودجه و سازمان غذا و دارو دريافتيم كه واردكنندگان و توليدكنندگانى كه مستندات خود را به سازمان غذا و دارو ارائه دهند، ما به التفاوت نرخ  ارز را دريافت مى كنند. به اين ترتيب گرانى دارو نخواهيم داشت.   
جمالى در پاسخ به اين سوال كه برخى  از داروها در داروخانه ها گران شده يا داروخانه ها اعلام  مى كنند كه داروها را گران تر از شركت خريدارى كرده اند، خاطرنشان کرد: با توجه به تمهيدات در نظر گرفته شده دارو گران نشده است، اما اين امكان وجود دارد كه داروخانه، شركت توزيع كننده يا واردكننده، دارو را گران تر بفروشند.  
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراى اسلامى بيان کرد: به هر حال در هر صنفى تخلف وجود دارد و بايد با تخلف ها برخورد شود، اما بر اساس اقدام سازمان برنامه بودجه، نبايد دارو گران شود تا فشارى به مردم وارد نشود.