خبرگزاری آريا – اورژانس کشور براي پوشش مراسم ارتحال حضرت امام خميني(ره) در حالت آماده باش قرار دارد
تمهيدات سازمان اورژانس کشور براي شب هاي احيا و مراسم ارتحال حضرت امام خميني(ره) اعلام شد؛

اورژانس کشور براي پوشش مراسم ارتحال حضرت امام خميني(ره) در حالت آماده باش قرار دارد

خبرگزاري آريا- معاون فني و عملياتي سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس براي مراسم شب هاي احيا و ارتحال حضرت امام خميني(ره) آمادگي کامل دارد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از وبدا، دکتر حسن نوري ساري در خصوص تمهيدات سازمان اورژانس کشور براي تعطيلات خردادماه، گفت: اورژانس کشور امسال نيز مانند هر سال در محل هاي تجمع مردم در شب هاي احيا ماه مبارک رمضان، در کنار عزادان حضور دارد و آمبولانس هاي رزرو با استفاده از نيروهاي رزرو فعال خواهند بود که تا ساعات پايان عزداراي شب هاي احيا، به ارائه خدمات مورد نياز بپردازند.
وي با اشاره به فعاليت موتورلانس هاي اورژانس در شب هاي مراسم احيا ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در صورتي که ترافيک مانع ارائه خدمات اورژانس شود، موتورلانس هاي اورژانس با سرعت مي توانند خدمات فوريت هاي پزشکي را به مصدومان و بيماران ارائه دهند.
معاون فني و عملياتي سازمان اورژانس کشور با اشاره به همزمان شدن مراسم شب هاي احيا ماه مبارک رمضان با مراسم ارتحال حضرت امام خميني(ره)، خاطرنشان کرد: اتوبوس آمبولانس ها و آمبولانس هاي اورژانس کشور علاوه بر پوشش مسير زائران حرم مطهر حضرت امام خميني(ره) و همراهي کاروان هاي زائران، در حرم مطهر و اطراف آن نيز حضور فعال خواهند داشت.
دکتر نوري با بيان اينکه اورژانس کشور از ساعت ۶:۳۰ روز ۱۴ خرداد تا پايان مراسم ارتحال حضرت امام خميني(ره) در حالت آماده باش قرار دارد، افزود: امسال و براي ارائه خدمات بهتر به زائران مراسم ارتحال حضرت امام خميني(ره)، ۵۰ دستگاه آمبولانس از شهرهاي ديگر به کمک اورژانس خواهند آمد همچنين ۶۷ دستگاه آمبولانس و ۳۷ دستگاه موتورلانس اورژانس تهران علاوه بر توان عملياتي خود براي اين روز آماده کرده است تا آمبولانس هاي تهران از چرخه عملياتي خارج نشوند.
وي با اشاره به دستور وزارت بهداشت مبني بر امداد ساحلي و طرح “بهسازي دريا” توسط اورژانس، گفت: طرح امداد ساحلي از ۹ خرداد ماه آغاز شده و تا ۶ مهرماه دامه دارد و در ايام تعطيلات خردادماه پيش بيني مي شود که بخشي از مردم به شمال کشور سفر کنند.
دکتر نوري يادآور شد: ۳۰ کمپ امداد ساحلي اورژانس در استان مازندران، ۲۵ کمپ در استان گيلان و دو کمپ در استان گلستان راه اندازي شده است تا خدمات مورد نياز مردم را به نحو شايسته ارائه کنند.